רחלי בטן-חלבני
נעים להכיר

אני רחלי בטן-חלבני, יועצת משפחתית ומדריכת הורים עם התמחות בילדים עם צרכים מיוחדים. כבר 15 שנה שאני נמצאת בתחום הייעוץ והחינוך ומאמינה שראייה מקיפה, מזוויות שונות, מאפשרת הבנה עמוקה יותר של הקשיים והצרכים של הילד. כך אני מסייעת לכם, ההורים, להבין את ילדיכם טוב יותר ולהכיל את הביטויים הרגשיים שלהם, להיות שם בשבילם בצורה שהכי מתאימה להם. 

הכשרה וניסיון מקצועי 

 • בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך רגיל ומיוחד מהמכללה האקדמית 'אורנים'.
 • סטודנטית לתואר שני לחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם מטעם אוניברסיטת בר-אילן.
 • בוגרת המסלול לייעוץ זוגי ומשפחתי ממכון 'פתרונות', תכנית הכשרת מאמנים מ'מרכז גומא'. 
 • מוסמכת כמנתחת התנהגות מטעם סמינר הקיבוצים. 
 • מנחה קבוצות במעגלי הקשבה מטעם 'הלב השומע'
 • בעלת שעות ניסיון רבות במסגרות חינוך (בעבר ניהלתי גני תקשורת) ובמתן ייעוץ למשפחות בארץ ובחו"ל.

ה'אני מאמין' שלי

אני מאמינה בעבודה משותפת שלי ושלכם ובגיוס כל הגורמים המקיפים את הילד לטובת התהליך. אני מאמינה שכאשר אתם משדרים ביטחון ורוגע ועובדים בהתאם לקצב של ילדכם, אתם מבינים יותר מהם המניעים להתנהגות ילדכם ומהם הצרכים שלהם. כך אתם יכולים להתאים את תגובותיכם ולייצר קרבה ושיתוף פעולה בין כל בני המשפחה. 

מילה אישית ממני –  בזכות העובדה שאני מנהלת קהילות גדולות לילדים עם מוגבלות, אני נחשפת לאלפי הורים בכל הארץ שמעלים שאלות ומשתפים במציאת פתרונות – כך שהיכולת שלי לעזור לכם ולילדכם יצירתית ומגוונת יותר. 

שיטת העבודה שלי

ילדים משתפים פעולה רק כשדרך ההתנהלות מולם נעימה ונוחה. כדי להשיג זאת אנחנו צריכים להיות קשובים למה שהם אומרים באופן מילולי ובלתי מילולי (התנהגות, שפת גוף ועוד). 

פתרונות פרקטיים – אתם מקבלים ממני כלים מעשיים שיעזרו לכם להתנהלות נעימה יותר בשגרה היומית דרך הפעולות המתבצעות בבית (מקלחת, ארוחות, הכנה לגן וכו'), כדי לייצר הזדמנויות יום-יומיות לתקשורת איכותית מול הילד. 

המפגשים יתקיימו בעיקר עם ההורים ובמידת הצורך נפגש הורה וילד יחד בקליניקה. בנוסף, אני קוראת דוחות (במידה ויש), שומעת את האתגרים אותם אתם משתפים וצופה בילדכם במסגרת החינוכית (במידת הצורך). 

במסענו המשותף, אתם לומדים להקשיב, להבין וליצור מרחב בטוח לילדכם, והם ילמדו דרככם לבטא את עצמם, ליזום תקשורת ולחזק את המיומנויות החברתיות שלהם. 

  רחלי בטן חלבני - הדרכת הורים, קשיים חברתיים ואוטיזם

  מוזמנים לדבר איתי
  התקשרו 052-454-6929 או מלאו את הטופס:

   המלצות מקצועיות

   אנשי מקצוע וחינוך משתפים

   "שלום רב שמי ברק סלוצקר ואני פסיכולוג רפואי מומחה עם ניסיון רב שנים בטיפול בילדים ומבוגרים במגוון רב של קשיים רפואיים, רגשיים, תפקודיים ואחרים. במסגרת עבודתי אני גם מנהל את יחידת אילת של העמותה לילדים בסיכון אשר נותנת מענה לכל ילדי הספקטרום באזור אילת והערבה במגוון מסגרות שונות. במסגרת תפקידי אני נפגש עם מספר גדול של אנשי מקצוע מכל התחומים, כולל עבודה צמודה עם מנתחות התנהגות בין היתר.
   אחרי כל ההקדמה חשוב לי לומר שהמפגש המקצועי שלי עם רחלי והעבודה המשותפת איתה הייתה חוויה יוצאת דופן. המענה שרחלי נתנה היה מקצועי, מדוייק, אנושי, מפורט ומתוך ראייה כוללנית של קשיי הילד ומשפחתו. אני חייב לציין שלמרות הניסיון הרב שלי הופתעתי לטובה. רחלי יוצאת דופן ובהחלט הייתי ממליץ עליה חד משמעית לטיפול בילדים על הספקטרום ובכל הקשיים הקשורים. לדעתי זה המענה המיטבי שאפשר לקבל ממנתחת התנהגות."

   ברק סלוצקר, פסיכולוג רפואי מומחה

   אני אוהב את המסרים שלך ונהנה מהמסרים שלך, את בהחלט אחת הטובות.

   מדריך הורים בתחום האוטיזם

   רחלי, סופר מקצועית רגישה ומטפלת עם יושרה שאין כמוה. יכולותיה הטיפוליות ניכרות הן בהקשבה למקרה והן בבחינת דרכי התמודדות עימו הראויים לאשת מקצוע בעלת ניסיון רב הרבה יותר ממה שקיים אצל רחלי וראוי להערכה.

   ענת בן סלמון, יו”ר האגודה להדרכת הורים וייעוץ משפחתי, מנהלת את תוכנית ההכשרה המקצועית ב ״רותם- המרכז להכשרת מטפלים בפרט ובמשפחה״.
   פסיכותרפיסטית ומדריכת הורים.